120 tys. zł. odszkodowania / zadośćuczynienia za śmierć rodziców w wypadku komunikacyjnym

W 2008 roku doszło do wypadku komunikacyjnego dwój pojazdów samochodowych marki Fiat 126p oraz Opla Astry. Autem marki Fiat 126p podróżowały 3, tyle samo co autem marki Opel Astra. Samochody owe jechały w przeciwległych kierunkach. Na łuku drogi auto marki Opel Astra zjechało na przeciwległy pas ruchu, naprzeciw nadjeżdżającego Fiata 126p. Doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów.

Skutki tego wypadku były bardzo tragiczne. Wszystkie osoby podróżujące Fiatem 126p poniosły śmierć, tak samo jak jeden z pasażerów Opla Astry, drugi pasażer tego samochodu odiósł obrażenia ciała. Kierowca Opla Astry nie miał poważniejszych obrażeń.

W toku prowadzonej sprawy zostało ustalone się że kierowca Opla Astry był nietrzeźwy – miał 2,58 promila alkoholu we krwi, nie posiadał uprawnień do prowadzenia samochodu, ubezpieczenia samochodu i poruszał się z nadmierną prędkością. W wypadku tym doprowadził do śmierci: 3 osobowej rodziny podróżującej Fiatem 126P (starsze małżeństwo 73 i 76 lat, oraz inny członek tej rodziny w wieku 75 lat), pasażera swojego samochodu, oraz do obrażeń ciała drugiego swojego pasażera (członka swojej rodziny).

W 2009 roku córka (54 lata) z województwa Lubuskiego, która w tym wypadku straciła oboje rodziców, zajmowała się odszkodowaniem za śmierć rodziców. Pomagała jej w tym kancelaria radcowsko / adwokacka. Córka na skutek starań, za pomocą kancelarii prawnej uzyskała tylko odszkodowanie za koszty pogrzebu i inne poniesione koszty w kwocie ok. 10 tys. zł., wszelkich innych świadczeń w ty, min. zadośćuczynienia odmówiono Pani. Pani zaprzestała starań o zadośćuczynienie.

 

W 2014 roku sprawą o uzyskanie odszkodowania /zadośćuczynienia za rodziców którzy ponieśli śmierć zajął się Powszechny Zakład Odszkodowań. W toku prowadzonej sprawy ustalone zostały relację panujące pomiędzy córką a tragicznie zmarłymi rodzicami, okazało się bowiem, że nie mieszkali oni już razem od wielu lat, jednak wciąż w tej samej miejscowości. Rodzina spędzała wspólnie każde święta i uroczystości rodzinne. Rodzice pomagali córce w opiece nad dziećmi, a Ta dbała o nich zabierając ich do kina, teatru, czy na wspólne wyjazdy nad jezioro czy w góry. Kiedy rodzice chorowali i przebywali w szpitalu to córka w szpitalu przy nich czuwała.

Adwokat Powszechnego Zakładu Odszkodowań prowadzący sprawę o odszkodowanie / zadośćuczynienie w imieniu córki uzyskał odszkodowanie / zadośćuczynienie w wysokości 120 tys. zł. Cała sprawa była prowadzona w Sądzie w Warszawie i została wygrana w 100%.