Dlaczego warto walczyć o odszkodowanie

Dlaczego warto walczyć o odszkodowanie
Walka o odszkodowanie jest jedyną metodą aby zdobyć prawdziwą rekompensatę.

Mało kto marzy o tym, by kiedyś walczyć o odszkodowanie lub zadośćuczynienie. Są oczywiście ludzie pragnący łatwo się wzbogacić poprzez wyłudzenie odszkodowania, ale należą do absolutnej mniejszości. Chyba prawie każdy z nas rozumie, że zwykle wiąże się ono z z cierpieniem i stratą, a tych zawsze pragniemy uniknąć. Jednak nie możemy się uchronić przed każdym zagrożeniem. Czego byśmy nie zrobili i tak może nas spotkać jakieś straszliwe nieszczęście. Cóż wtedy możemy uczynić? Najpewniej większość z nas chciałaby wtedy położyć się w łóżku i rozpaczać nad własnym losem. Inni woleliby  znaleźć winnego tego, co się wydarzyło i dopilnować, aby poniósł on karę. Która z tych postaw może doprowadzić do poprawy waszego losu? Bezpośrednio żadna. W istocie jedynym sensownym sposobem na zrekompensowanie sobie krzywdy jaką ponieśliśmy jest walka o odszkodowanie lub zadośćuczynienie. W ten sposób sprawimy nie tylko, że na świecie ponownie zapanuje sprawiedliwość, lecz także poprawimy jakość naszego życia, która przecież na skutek wypadku lub błędu medycznego musiało znacząco się pogorszyć.

Mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają, lecz każdy, kto przeżył jakiś ciężki wpadek wie, jak bardzo jest to pusty frazes. Niestety, ale pieniądz rządzi światem i jak to się mówi, łatwiej płacze się w limuzynie wycierając nos w jedwabne chusteczki i popijając szampana. A dla ludzi, którzy stali się w wyniku wypadku osobami z niepełnosprawnościami, koszty życia rosną wielokrotnie, a możliwości zarobkowania znacząco spadają. Zwykły porządny wózek ręczny może kosztować kilka tysięcy złotych, a kwota ta może nawet wzrosnąć, jeśli potrzebujemy bardziej wyspecjalizowanego pojazdu. Do tego dochodzą koszty leków i ewentualnego prywatnego leczenia, zwłaszcza rehabilitacji. Być może też będziemy potrzebować prywatnej opieki, jeśli nikt inny nie będzie w stanie się nami zająć. Nawet tak podstawowe potrzeby jak wyżywienie mogą być dla nas poważnym wyzwaniem, jeśli weźmiemy pod uwagę jak niskie są renty przyznawane w naszym kraju.

Nie tylko wzrost wydatków i potrzeb jest powodem tego, że musimy walczyć. Zadośćuczynienie gwarantuje nam pieniądze za cierpienia poniesione przez nas. Choć żadne pieniądze nie zwrócą nam straty jaką ponieśliśmy, zwłaszcza jeśli w wyniku jakiegoś tragicznego zdarzenia śmierć poniósł nasz bliski, to przynajmniej będziemy mieli szansę na poczucie tego, że na tym świecie jest choć trochę sprawiedliwości. Wszystko to sprawia, że nie możemy zaniechać walki odszkodowanie i zadośćuczynienie. Tylko w ten sposób uda nam się poprawić nasz los.