Odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu

Zdrowie jest jedną z najistotniejszych rzeczy w życiu. Mówi się przecież, że najważniejsze, to być zdrowym, a reszta jakoś się ułoży. Jakikolwiek uszczerbek  na nim kosztuje nas bardzo dużo, zarówno dosłownie jak i w przenośni. Niestety, nie znamy dnia i godziny. Prędzej czy później dopadnie nas jakaś choroba, lub przydarzy  się inne nieszczęście. Czasem niewiele możemy już po fakcie na to poradzić, najwyżej prowadzić zdrowszy tryb życia. Inaczej ma się sprawa w sytuacji  gdy za utratę naszego zdrowia odpowiada osoba trzecia. Wtedy możemy starać się o odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu, a pomoże nam w tym kancelaria adwokacka Powszechny Zakład Odszkodowań.

Bycie chorym nie jest w naszym kraju tanie, mimo darmowej opieki medycznej. Sprzęt rehabilitacyjny to wydatek przekraczający możliwości finansowe przeciętnej rodziny, a nawet najtańszy wózek elektryczny kosztuje ponad dziesięć tysięcy złotych. Także leczenie, jeśli  chce się, aby było przeprowadzone w rozsądnych terminach, może być bardzo drogie. Niestety, państwowa opieka medyczna w Polsce jest daleka od poprawnego funkcjonowania i często jedynym sposobem aby otrzymać właściwą pomoc i odzyskać zdrowie jest leczenie prywatne. Czasem też jest tak, że mogą nam pomóc tylko zazwyczaj bardzo kosztowne, eksperymentalne terapie niedostępne w naszym kraju.

Trzeba też pamiętać każdy uszczerbek na zdrowiu bardzo negatywnie wpływa na naszą karierę zawodową. Bardzo często nie jesteśmy w stanie wrócić do naszej poprzedniej pracy. Tracimy wtedy nasze źródło utrzymania, a znalezienie zatrudnienia osobie niepełnosprawnej w naszym kraju jest bardzo trudne. Jeśli powrócimy do zdrowia na tyle, żeby kontynuować poprzednie zajęcie, to może się zdarzyć i tak, że już nie ma dla nas tam miejsca, bo nasz pracodawca postanowił zatrudnić już kogoś innego. Nawet zresztą jeśli zachowamy naszą pracę, to i tak szansa na awans i podwyżkę nas omija z powodu długiej nieobecności. Właśnie ze względu na to wszystko nie tylko powinniśmy, ale wręcz musimy starać się o odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu, Nasza kancelaria odszkodowawcza pomoże państwu w uzyskaniu go.