Dochodzenie odszkodowania, a sprawa karna

Dochodzenie odszkodowania, a sprawa karna
Wygrana sprawa karna jest jednym z głównych warunków zdobycia odszkodowania

Zazwyczaj po tym, jak dojdzie do tragicznego zdarzenia, które jest powodem tego, że dochodzimy odszkodowania, nie myślimy o przyziemnych spawach.  Nasze cierpienie przesłania nam prozaiczne kwestie jak przebieg sprawy karnej. Zazwyczaj jest przeprowadzana z urzędu, choć bywa i tak, że prokurator się o niczym nie wie, wtedy musi zostać zawiadomiony o możliwości popełnienia przestępstwa. W każdym razie, choć wielu może w to nie dowierzać, to mamy wpływ na sprawę karną. Musimy zrobić jak najwięcej aby ją wygrać. Zwycięstwo w rozprawie karnej umożliwia rozpoczęcie rozprawy cywilnej i wtedy zacznie się prawdziwa walka o odszkodowanie. Bez tego nie można w ogóle go dochodzić, bowiem sąd nigdy nie wyda sprzecznych decyzji w dwóch różnych typach procesu. Wtedy sens utraciłby cały wymiar sprawiedliwości.

Aby wygrać rozprawę karną trzeba kierować się tymi samymi zasadami jak przy zwykłej walce o odszkodowanie. Prawdomówność, szczerość i nieustępliwość zawsze pomogą w uzyskaniu zwycięstwa. W tym wypadku jednak musimy w znacznie większym stopniu zdać się na prokuratora, który niekoniecznie musi traktować naszą sprawę priorytetowo. W przeciwieństwie do kancelarii odszkodowawczych działających na zasadzie success fee, nie zyskuje on bezpośrednio wiele jeśli doprowadzi do skazania sprawcy wypadku. Może być mu wręcz szkoda czasu na porządne zajęcie się kiepskim lub przepracowanym kierowcą czy niekompetentnym lekarzem. W końcu dla niego o wiele istotniejsze są sprawy związane z głośnymi przestępstwami: napadami, morderstwami czy zorganizowaną przestępczością. Jaką pozycję i sławę może zyskać prowadząc tak niewielką sprawę jak Wasza?

Nie jesteście jednak zdani tylko na łaskę urzędnika! Nasi prawnicy z Powszechnego Zakładu Odszkodowań zajmą się Waszą sprawą karną lub wspomożemy całą naszą prokuraturę. Dla nas jest to niezwykle ważne, bo umożliwi nam walkę o odszkodowanie. Z kolej dzięki wygranej w walce o odszkodowanie uzyskamy dla Państwa pieniądze. Jak już wcześniej zostało już wspomniane, tylko mając taką podkładkę możemy rozpocząć bój o uzyskanie odszkodowanie. Wskazuje ona jednoznacznie  na to, kto był winny zdarzenia.  Od tego w jakim stopniu zależy wysokość odszkodowania, a w naszym obopólnym interesie leży aby dostali państwo jak najwięcej pieniędzy.