Odszkodowanie za zakażenie

Są na Świecie rzeczy na które nie mamy wpływu, tak jak występowanie różnego rodzaju chorób które są z nami od lat, ale również pojawiających się nowych zaraz. Za to że Świat i natura się zmienia nikt nie ponosi odpowiedzialności i nie jest temu winien. Zupełnie inaczej sytuacja się przedstawia kiedy świadomie narażani jesteśmy na zakażenie. Jeżeli w takiej sytuacji dojdzie do zakażenia, a ono doprowadzi do pogorszenia naszego stanu zdrowia, albo nawet śmierci kogoś bliskiego to ktoś za to z całą pewnością odpowiada. Nikt tego nie robi raczej celowo i z premedytacją, jednak ponosi za to odpowiedzialność.

Odpowiedzialność za to zwykle ponosi: lekarz, personel medyczny, ośrodek zdrowia, placówka medyczna, czy szpital – jednak finansowo odpowiadają za to firmy ubezpieczeniowe, które dla wszystkich wymienionych są obowiązkowe.

Powszechny Zakład Odszkodowań zajmuje się pomocą w odzyskiwaniu odszkodowań za podobne zdarzenia od firm ubezpieczeniowych ubezpieczających wyżej opisane podmioty. Nasi prawnicy starają uzyskać zawsze jak najwyższe odszkodowanie/zadośćuczynienie, więc gdy spotka Państwa takie nieszczęście Powinniście skontaktować się z naszą kancelarią odszkodowawczą.

Uszczerbek na zdrowiu spowodowany zakażeniem mogą być bardzo dotkliwe i mogą powodować stały uszczerbek na zdrowiu. Leczenie ich i rehabilitacja może trwać lata lub nawet do końca życia i nie zawsze NFZ refunduje to w ogóle lub na czas. Dlatego ubezpieczyciel za takie zdarzenie zobowiązany jest oprócz wypłaty jednorazowego odszkodowania/zadośćuczynienia płacić dożywotnią rentę z tytułu np. niezdolności do wykonywanej pracy lub na zwiększone potrzeby finansowe.

O zadośćuczynienie możemy się starać także wtedy, jeśli ktoś z naszych bliskich poniósł w nim śmierć na skutek zakażenia. Wtedy pieniądze mogą być nam nawet jeszcze bardziej potrzebne, zwłaszcza jeśli zmarła osoba była głównym żywicielem rodziny. Jest to świadczenie za utracone relacje z osobą bliską, które mogłyby trwać gdyby nie to zdarzenie.