Odszkodowanie za błąd medyczny

Odszkodowanie za błąd medyczny
Straszne, gdy zamiast ratować życie, zabieg medyczny sprawi. że stracimy zdrowie.

„Przede wszystkim, nie szkodzić” głosi  starożytna przysięga Hipokratesa. Trudno nam wyrazić jak ważne są te słowa.  Lekarz jest zawodem szczególnym. Ponosi niewiarygodnie wysoką odpowiedzialność, a często też wymaga szczególnych umiejętności.  Niestety, często się zdarza, ze nie starczają one do uratowania pacjenta. W sytuacji, w której nie można już pomóc choremu, wtedy akceptujemy stratę. Gdy jednak to właśnie leczenie było przyczyną  pogorszenia się stanu zdrowia, albo nawet i śmierci, wtedy sytuacja wygląda zupełnie inaczej. W naszym kraju od lat kwestia  błędów medycznych była niemal  sprawą tabu, przynajmniej dla sądów. Media wprawdzie co i rusz informowały opinię publiczną  o strasznych i tragicznych przypadkach błędów w sztuce lekarskiej, lecz bardzo często okazywało się, że sąd nie dostrzegał w nich znamion winy po stronie  służby zdrowia. Dopiero dosyć niedawno się to zmieniło, lecz nadal aby wywalczyć godziwie odszkodowanie za błąd medyczny potrzeba pomocy specjalistów. Zapewni ich wam Powszechny Zakład Odszkodowań.

Dla lekarza fakt popełnienia błędu medycznego,  przez który ktoś poniesie poważny uszczerbek na zdrowiu lub co gorsza utraci życie jest zazwyczaj ciężkim przeżyciem, lecz czy przez to nasze cierpienie jest mniejsze?  Czyjeś złe samopoczucie w żaden sposób nie wynagrodzi nam miesięcy rehabilitacji ani też nie pokryje ich kosztów. Nie sprawią, że będziemy odczuwać mniejszy ból po utracie bliskich. Odszkodowanie za błąd medyczny wprawdzie także nie zmieni tego co już się stało, lecz przynajmniej pozwoli załagodzić  skutki i być może uczyni nasze życie nieco lżejszym

Warto też pamiętać o tym, że nie dla wszystkich lekarzy los ich pacjentów wcale jest najważniejszy. Bywają też tacy, którzy postrzegają siebie jako bogów decydujących o tym, kto ma żyć, a kto umrzeć. Inni zwyczajnie niefrasobliwie podchodzą do swojej pracy, niewiele robiąc sobie z tego, co przeżywają ich pacjenci.  Dlatego też nie ma sensu okazywanie pustej litości tylko trzeba walczyć o siebie, przyszłość swoją i swoich bliskich, w czym pomogą  państwu profesjonalni prawnicy zatrudniani przez naszą kancelarię odszkodowawczą. Zajmujemy się błędami medycznymi takimi jak źle przeprowadzona operacja, błędna diagnoza, zakażenie itp.