Czym jest success fee

Czym jest Succes fee.
Powszechny Zakład Odszkodowań jest kancelarią typu success fee,

Powszechny Zakład Odszkodowań jest kancelarią odszkodowawczą działającą na zasadzie success fee. Oznacza to, że pobieramy opłatę dopiero po wygranym procesie, jako pewien procent wygranej kwoty odszkodowania. Niektórzy mogliby się zapytać, „A czemu mamy oddawać część wygranej sumy, skoro moglibyśmy po prostu zapłacić w zwyczajnej kancelarii?”. Odpowiedź jest prosta. W przypadku kancelarii działającej na zasadzie success fee  ryzyko prowadzenia i wygrania sprawy ponosimy my. Pieniądze otrzymamy dopiero po tym, jak wygramy waszą sprawę i zdobędziemy dla państwa odszkodowanie, a to ile zarobimy jest zależne od jego wysokości. Tak więc w naszym interesie jest abyście odszkodowanie otrzymali i to w jak najwyższej wysokości. Musimy więc dać z siebie jak najwięcej, bowiem inaczej nic nie zarobimy.

 

Innym ważnym argumentem za success fee jest fakt, że to my bierzemy na siebie koszta związane z prowadzeniem procesu. Zapłacenie za pozew, biegłych, itp. może przerosnąć (zwykle przerasta) możliwości przeciętnej rodziny. My jednak bierzemy owe koszty na siebie, przez co nie musicie się nimi martwić. Warto wiedzieć, że wielu naszych klientów nie stać na pójcie do sądu i opłacenie prawników, lecz dzięki temu, że działamy na zasadzie success fee są oni w stanie dochodzić sprawiedliwości. Zapłacą dopiero po tym, jak wygramy i tylko wtedy, gdy uda nam się osiągnąć sukces. Dopiero wtedy zapłacicie nam jedynie pewną część wygranego odszkodowania. Nie poniesiecie żadnych dodatkowych kosztów. A w razie naszej przegranej, choć praktycznie się ona nie zdarza, nie musicie nam niczego płacić, to my poniesiemy straty i gwarantujemy to zapisem w umowie

 

Bywają kancelarie, choć na szczęście są bardzo nieliczne, które biorąc pieniądze za godzinę pracy, starają się jak najbardziej przedłużać proces. Nieraz wręcz łudzą swoich klientów zachęcając ich do walki, której nie mają szansy wygrać. My nie posuwamy się do takich niecnych praktyk, ponieważ to w naszym interesie jest aby sprawę jak najszybciej zakończyć i w jak najwyższej wysokości uzyskać odszkodowanie/zadośćuczynienie nie tylko dlatego, że jesteśmy prawdziwymi profesjonalistami. Nam się one zwyczajnie nie opłacają. W naszym interesie jest by osiągnąć jak największe zwycięstwo w jak najkrótszym czasie. Jedziemy na jednym wózku, więc wasza wygrana jest naszą wygraną.