Odszkodowanie za wypadek komunikacyjny / samochodowy

Polacy stają się coraz bardziej mobilnym społeczeństwem. Niegdyś wielu ludzi nie opuszczało nawet swej rodzimej wsi. Dziś obywatele naszego kraju często mieszkają z dala od miejsca pracy. Nieraz przebywają w dwie strony dziesiątki kilometrów. Czasem korzystają z własnego samochodu, ale nieraz też podróżują za za pomocą komunikacji publicznej. Sposób w jaki przemieszczamy się po kraju jest istotny ze względu na bezpieczeństwo. Podróżowanie za pomocą samochodów osobowych jest z oczywistych przyczyn o wiele bardziej niebezpieczna niż za pomocą środków komunikacji takich jak pociąg, autobus czy też nawet samolot. A jednak niezależnie od tego, jaki typ pojazd wybierzemy, zawsze możemy paść ofiarą wypadku.

 

Wypadek komunikacyjny zazwyczaj ma bardzo poważne skutki. W najlepszym wypadku może się skończyć na połamanych kościach i bolesnych zadrapaniach, ale mogą nas spotkać i gorsze rzeczy, takie jak poparzenia, utrata wzroku czy uszkodzenia rdzenia kręgowego albo i śmierć. Nawet lżejsze obrażenia upoważniają nas do walki o odszkodowanie za wypadek komunikacyjny. Choć może się nam wydawać, że nie mamy szans na uzyskanie odszkodowania zwłaszcza w starciu z potężnymi przewoźnikami czy firmami ubezpieczeniowymi, to jeśli uda nam się znaleźć kompetentnych prawników, którzy będą nas reprezentować, nasze szanse znacząco wzrosną. W naszej warszawskiej kancelarii odszkodowawczej czyli Powszechnym Zakładzie Odszkodowań zatrudniamy najlepszych adwokatów, którzy bez problemu powinni sobie poradzić nawet z najsilniejszym przeciwnikiem.

 

Odszkodowanie za wypadek komunikacyjny na pewno się będzie potrzebne. Leczenie nigdy nie było tanie, a państwowa służba zdrowia nie jest, mówiąc delikatnie, doskonała. Naprawdę dobra opieka medyczna zazwyczaj kosztuje krocie i bez odszkodowania bardzo trudno będzie za nią zapłacić. Trzeba też dodać koszt ewentualnej dalszej rehabilitacji, który zwykle także jest bardzo wysoki. Jeśli zostaniemy trwale pozbawieni zdrowia, to prócz rehabilitacji będziemy potrzebowali sprzętu dla osób niepełnosprawnych, a ten jest wręcz absurdalnie drogi. Podobnie jak przystosowanie domu do Waszych potrzeb  wykracza po za możliwości większości obywateli, Poza tym bądźmy szczerzy, jako osoby poszkodowane mamy pełne prawo do tych pieniędzy i możemy wydać je na własne przyziemne pragnienia takie jak podróże zagraniczne albo3 otworzyć własny biznes.